• BIST 112.122
  • Altın 174,823
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 12 °C
  • Muğla 15 °C
  • Diyarbakır 15 °C
  • İzmir 19 °C
  • Bursa 13 °C
  • Konya 16 °C

Partilerin aday listeleri açıklandı İşte HDP, AKP, CHP, MHP Tam .Listesi

Partilerin aday listeleri açıklandı İşte HDP, AKP, CHP, MHP Tam .Listesi
1 Kasım'da yapılacak erken seçimler için partiler milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na iletti.

HDP aday listesi netleşti

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekili aday listesini tamamladı.

1 Kasım 2015 Genel Seçimleri için HDP Milletvekili Adayları’nın tam listesi şöyle:

Adana

1- Meral Danış Beştaş
2- Rıdvan Turan
3- Şahap Bolkan
4- Günay Mutluhan
5- Derya Çiçek Nar
6- Barış Karabıyık
7- İsmail Başaran
8- Feride Işıl Peynirci
9- Reşit Ertaş
10- Feyruze Gümüş
11- Hıdır Koluman
12- Emrah Bozan
13- Abdulkerim Aslan
14- Mehmet Zakir Karaboğa

Adıyaman

1- Behçet Yıldırım
2- Kemal Bülbül
3- Mahmut Özdemir
4- Ayten Yılmaz
5- Birsen Tunç

Afyon

1- Mehmet Bayraktar
2- Veda Çelik
3- İsmail Kaçmaz
4- Cavidan Nizamoğlu
5- Remzi Yaşar Dikmenyıldız

Ağrı

1- Leyla Zana
2- Bedran Öztürk
3- Dirayet Taşdemir
4- Mehmet Emin İlhan

Aksaray

1- İsmail Doygun
2- Kıymet Temel
3- Mehmet Baltaş

Amasya

1- Naciye Çiğdem Atalay
2- Mustafa Irmak
3- Nurettin Alkan

Ankara- 1. Bölge

1- Sırrı Süreyya Önder
2- Gülsen Ülker
3- Şerif Oti
4- Celal Demir
5- Nursel Öztürk
6- Bereket Kar
7- Şilan Aydın Üzgeç
8- Nazik Kılıç
9- Erol Tunç
10- Nursel Güvendir
11- Turgut Çetin
12- Dilek Ertürk
13- Mehmet Mercan
14- Ebru Demir
15- Aziz Yavuz
16- Gülnaz Kart
17- Erdal Okay
18- Turan Dara

Ankara-2

1- Mustafa Sarısülük
2- Songül Erol Abdil
3- Tayland Altünay
4- Ayfer Balıkçı
5- Abdullah Koç
6- İsmet Yalçınkaya
7- Firdevs Kantarcı
8- Kamber Ateş
9- Hatice Çevik
10- Tacire Baktaş
11- Abdulkani Tatlısu
12- Nursel Aras
13- Kubilay Akman
14- Müşerref Geçer

Antalya

1- Hakkı Saruhan Oluç
2- Cevdet Çağlar
3- Deniz Yıldırım
4- Nuray Erçağan
5- İshak Kahraman
6- Songül Şarklı
7- Bayram Ardık
8- Firdevs Sema Tatlı
9- Emrah Tok
10- İlkin Manya
11- Kamile Yılmaz
12- Hülya Demir
13- Şeyhmus Demir
14- Yüksel Gönül

Ardahan

1- Taşkın Aktaş
2- Pervin Tumbul

Artvin

1- Recep Demirci
2- Mehmet Emin İnce

Aydın

1- Doğan Erbaş
2- Birsen Temir
3- Mahmut Nacar
4- Sevay Akkan Açıcı
5- Abdulnasır Subaşı
6- Ayfer Demirel
7- Mehmet Göcekli

Balıkesir

1- Cafer Çelik
2- Bedri Arık
3- Esengül Beşli
4- Faruz Nafiz Sayın
5- Ahmet Zeki Açıkgöz
6- Ayşe Işık
7- Hayrettin Şen
8- Gülistan Adsan

Bartın

1- Diren Cevahir Şen
2- Nursait Tekgül

Batman

1- Ayşe Acar Başaran
2- Raci Bilici
3- Saadet Becerikli
4- Ali Atalan

Bayburt

1- Abdulkadir Canalır
2- Sevim Devrim

Bilecik

1- Perihan Karakoç
2- Ömer Öge

Bingöl

1- Hişyar Özsoy
2- Mahmut Demirel
3- Hatice Kavran

Bitlis

1- Mizgin Irgat
2- Mahmut Celadet Gaydalı
3- İbrahim Aslan

Bolu

1- Güner Yavuz
2- Nevzat Sancak
3- İbrahim Yolcu

Burdur

1- Celal Çiçek
2- Betül Taylan
3- Halil Çay

Bursa

1- Asiye Kolçak
2- Metin Kılıç
3- Şahin Akın
4- Fatma Özen Çerençe
5- Hüseyin Armağan
6- Mülkiye Eriş
7- Rahim Dede
8- Bertal Camkıran
9- Çiçek Çelebi
10- Mehmet Deniz Büyük
11- Hatice Ateş
12- Yılmaz Adıyaman
13- Hamza Karaköse
14- Münesra Geçimli
15- Mehmet Ferit Çelik
16- Aygül Sarı
17- Muzaffer Yazıcı
18- Figen Ovat

Çanakkale

1- Özlem Ergun Açenal
2- Ömer Faruk Kınıç
3- Adile Yalçın
4- Sinan Ekinci

Çankırı

1- Selvinaz Göçmez
2- Hüseyin Karakaş

Çorum

1- Şeref Karakaş
2- Meliha Üşüdür
3- Ümit Küçükbayatlı
4- Hasibe Beyaz

Denizli

1- Perihan Üge
2- Ahmet Turan
3- Emine Yalçın
4- Ayfer İnan
5- Özgür Çavuşoğlu
6- Ahmet Sarı
7- Cengiz Elbenzer

Dersim 

1- Alican Önlü
2- Edibe Şahin

Diyarbakır

1- İdris Baluken
2- Nursel Aydoğan
3- Nimetullah Erdoğmuş
4- Feleknas Uca
5- Altan Tan
6- Çağlar Demirel
7- Ziya Pir
8- İmam Taşcıer
9- Sibel Yiğitalp
10- Edib Berk
11- Nesrin Hilal Şanlı

Düzce

1- Neriman Birgül Hakan
2- Ali Şeker
3- Abdurrahman Oğuz

Edirne

1- Sedat Zımba
2- Halide Demirkapı
3- Mehmet Şerif Öner

Elazığ

1- Orhan Demirbağ
2- Seyid Ali Yörükoğlu
3- Türkan Bingöl
4- İbrahim Bingöl

Erzincan

1- Hasan Ulucan
2- Gülsüm Kaya

Erzurum

1- Seher Akçınar Bayar
2- Kamil Aydın
3- Şiyar Arslan
4- Zeliha Dündar
5- Zahir Uzun
6- Zeyni Mete

Eskişehir

1- Işık Polat
2- Nurettin Aldemir
3- Fatma Curka
4- Abdulkadir Kabul
5- Mehmet Latif Çelebi
6- Nermin Kaya

Antep

1- Mahmut Toğrul
2- Yurdusev Özsökmenler
3- Osman Demirci
4- Emine Akkuş Çiçek
5- Hasan Sarı
6- Berivan Özpolat
7- Sultan Bayındır
8- Dilek Büyükkaya
9- Salman Tulumlu
10- Yurdanur Mutlu
11- Cezayir Bozan
12- Umut Baran

Giresun

1- Filiz Çakır
2- Nalan Coşkun
3- Hüseyin Küçükaydın
4- Abdullah Erol

Gümüşhane

1- Hayati Günal
2- Derya Uysal

Hakkari

1- Selma Irmak
2- Nihat Akdoğan
3- Abdullah Zeydan

Hatay

1- Servet Kavukoğlu
2- Şükran Dağ
3- Kerem Nalbant
4- Bedi Duman
5- Ercüment Kimyon
6- Muhsine Taşan
7- Mehmet Oğur
8- Semire Buz
9- Özgür Aydın
10- Çetin Sakallı

Iğdır

1- Mehmet Emin Adıyaman
2- Kıznaz Türkeli

Isparta

1- Bahadır Çopur
2- Hakan Ekin
3- Ömer Kartal
4- Fatma Sibel Melike

İstanbul 1. Bölge

1- Selahattin Demirtaş
2- Hüda Kaya
3- Turgut Öker
4- Serpil Kemalbay
5- Abdullah Alagöz
6- Arife Çınar
7- Orhan Atilla
8- Ferhat Öner
9- Hülya Avşar
10- Musa Piroğlu
11- Halime Yavuz
12- Murat Mıhçı
13- Sevgi Örünç
14- Sezin Uçar
15- Mustafa Taşdelen
16- Kübra Meltem Mollaoğlu
17- Bayram Yaşlı
18- Burcu Demirbaş
19- Muhittin Aslanboğa
20- Selda Karafazlı Kurşun
21- Dılşad Canbaz
22- Rıza Karaman
23- Hürriyet Özçelik
24- Mehmet Salih Taşdemir
25- Ayşegül Taşçı
26- Nurhan Yıldırım
27- Rumet Serhat
28- Metin Eroğlu
29- Birgün Asena Hizal
30- Aytekin Demir
31- Şadiye Kaçkar

İstanbul 2. Bölge

1- Celal Doğan
2- Filiz Kerestecioğlu
3- Sezai Temelli
4- Şerife Erbay
5- Zahit Mutlu
6- Nurten Ertuğrul
7- Saime Oğuzhan
8- Fırat Epözdemir
9- Gülsüm Ağaoğlu
10- Abdullah Baranuğurlu
11- Hülya Osmanağaolu
12- Eyüp Güneysen
13- Beste Kaplan
14- Mehmet Saltoğlu
15- Selda Çelik
16- Semra Türk
17- Salih Şahin
18- Musa Değirmenci
19- Feride Elçin
20- Hadi Boral
21- Turhan Arslan
22- Mehmet Erdoğan
23- Ebru Özdemir
24- Kurtuluş Sunal
25- Abdullah Tayboğan
26- Servet Güzel

İstanbul 3. Bölge

1- Pervin Buldan
2- Garo Paylan
3- Erdal Ataş
4- Ali Kenanoğlu
5- Emine Beyza Üstün
6- Ayşe Berktay
7- Abdulhakim Daş
8- Şefika Gürbüz
9- Cüneyt Caniş
10- Kadir Tunç
11- Safiye Akdağ
12- Erkan Metin
13- Elif Bulut
14- Yakup Mavzer
15- Süleyman Turgut
16- Zeki Korkmaz
17- Muazzez Töre
18- Abdulcelil Öztekin
19- Ceylan Yılmaz
20- Çetin Yılmaz
21- Sidar Duman
22- Mustafa Kızılkaya
23- Zehra Şahin Yeşil
24- Leyla Yıldız
25- Nuray Çakar
26- Kadri Görgü
27- Dilek Sultan Nayman
28- Gülsever Çetin
29- Ramazan İlhan
30- Servet Erçıktı
31- Dicle Aytuğ

İzmir 1. Bölge

1- Ertuğrul Kürkçü
2- Mülkiye Birtane
3- Musa Altan
4- Semra Uzunok
5- Bayram Ercan
6- Derya Öz
7- Ömer Balkaş
8- Latife Canan Kaplan
9- Ahmet Önerge
10- Ayşe Erkek
11- Hanife Budak
12- Nevzat Alkan
13- Nihat Yıldırım

İzmir 2. Bölge

1- Müslüm Doğan
2- Gülistan Kılıç Koçyiğit
3- Süleyman Gündüz
4- Eylem Yıldız
5- İbrahim Akın
6- Nazlı Masatçı
7- Cemal Bıçak
8- Hüseyin Az
9- Hediye Tekin
10- İmdat Ataş
11- Ülkü Yalçınkaya
12- Ayşe Özen
13- Hamdi Öztürk

Maraş

1- Aziz Tunç
2- Ayşenur Vaizoğlu
3- Ali Gencer
4- Nuran İmir
5- Emre Genç
6- Meryem Yıldız
7- Kifayet Ceylan
8- Mehmet Serkan Öztürk

Karabük

1- Sadık Uçak
2- Zekiriya Yıldırım

Karaman

1- Sami Acar
2- Şadiye Yurtsever

Kars

1- Ayhan Bilgen
2- Şafak Özanli
3- Önder Fidanboy

Kastamonu

1- Seçkin Kır
2- Yeter Polat
3- Zeynel Şentürk

Kayseri

1- Sultan Özcan
2- Galip Güler
3- Nuran Ergen
4- Mehmet Bayrak
5- Funda Temel
6- Güzel Özden
7- Tülay Kılınçdeniz
8- Fırat Altunoğlu
9- Faruk Okuyucu

Kilis

1- Şahin İşpara
2- Bengidar Cengiz
3- Gülhan Akıncı

Kırıkkale

1- Emine Nilüfer Ataman
2- Mehmet Boztemir
3- Maşallah Köysü

Kırklareli

1- Onur Şahin
2- Ferdane Şevval Kızıl

Kırşehir

1- Kasım Kısa
2- Hatice Sezgin

Kocaeli

1- Ali Haydar Konca
2- Zakire Dündar Aydin
3- İbrahim Ergin
4- Sevda Özer
5- Hasan Sancar
6- Bedia Salhan
7- Ahmet Okuyucular
8- Ayten Yılmaz
9- Turan Yalçınkaya
10- Halide Ağma Encü
11- Sevgil Olan

Konya

1- Hüseyin Özkan
2- Şaziye Şener
3- Kamuran Tekin
4- Serap Kaya
5- Adnan Seyhan
6- Hamide Kaya
7- Hüseyin Mertoğlu
8- Eylem Almaz
9- Mehmet Ulusoy
10- Nuriye Pervin Başer
11- Ahmet Erdoğan
12- Mustafa Yavaşoğlu
13- Adnan Karabulut
14- Tuna Kayalar

Kütahya

1- Özcan Kılıç
2- İbrahim Uzen
3- Aysun Cerek
4- Beyhan Eroğlu Er

Malatya

1- Aydın Erdoğan
2- Perihan Yücekaya
3- Şemsettin Polat
4- Ebru Ergen Korkmaz
5- Abuzer Yavaş
6- İbrahim Tutaş

Manisa

1- Mustafa Avcı
2- Yüksel Budak
3- Abidin Başboğa
4- Sema Sünbül
5- Ali Rıza Özmen
6- Ömer Taşkın
7- Hamit Barutçu
8- Aytekin Karapaça
9- Dilan Onuk

Mardin

1- Mithat Sancar
2- Gülser Yıldırım
3- Erol Dora
4- Mehmet Ali Aslan
5- Enise Güneyli
6- Erol Gürel

Mersin

1- Dengir Mir Fırat
2- Çilem Öz Küçükkeleş
3- Mehmet Alıç
4- İkram Vural
5- Ali Tanrıverdi
6- Pelin Kahiloğulları
7- Özlem Şen
8- Haluk Çeliktaş
9- Gülhan Özlü
10- Süleyman Eroğlu
11- Hülya Doğan

Muğla

1- Hürriyet Karadeniz
2- Mehmet Polat
3- Perihan Resuloğulları
4- Ayla Ableyla
5- Diba Yıldız
6- Mehmet Emin Gers

Muş

1- Burcu Çelik
2- Ahmet Yıldırım
3- Nimet Sezgin
Nevşehir
1- Kevser Yalçın
2- İrfan Turan
3- Gülfer Keskin

Niğde

1- Hamza Özkan
2- İpek Ekrem
3- Selahattin Aras

Ordu

1- Nurettin İnce
2- Tülay Koçak
3- Fatime Akalın
4- Fatma Yalçınkaya
5- Osman Güngör

Osmaniye

1- Hatice Betül Çelebi
2- Mehmet Atış
3- Abdulselam Kılıç
4- Latif Kaplan

Rize

1- Turgay Köse
2- Mustafa Yıldız
3- Mevlüde Çelebi

Sakarya

1- Neslin Gümüş
2- Dursun Yıldız
3- Ayşegül Altıntaş
4- Cumhur Atay
5- Müşerref Serap Yolcu
6- Figen Karataş
7- Ali Çoprak

Samsun

1- İlhan Cüre
2- Ümide Aysu
3- Sait Kocaman
4- Nuray Bedirkurum
5- Ahmet Çağın
6- Emre Sarı
7- Birsen Aydın
8- Abdurraman Karadeniz
9- Ramazan Çavdar

Siirt

1- Kadri Yıldırım
2- Besime Konca
3- Fatih Dalgalı

Sinop

1- Ayşegül Kafkas
2- Ayla Tokmak

Urfa

1- Osman Baydemir
2- Dilek Öcalan
3- İbrahim Ayhan
4- Leyla Güven
5- Ziya Çalışkan
6- Feridun Yazar
7- Yusuf Geçgel
8- İbrahim Ovabeyli
9- Sevinç İzol
10- Hacire Aksoy
11- Yusuf Yetim
12- Gülcan Avcı

Şırnak

1- Faysal Sarıyıldız
2- Leyla Birlik
3- Ferhat Encü
4- Aycan İrmez

Sivas

1- Semra Temel
2- Aydın Murat Kelkit
3- Veli Yangın
4- Cevat Aktaş
5- Çiğdem Orhan

Tekirdağ

1- Umut Işık
2- Şehnaz Kaya
3- Sadi Özdemir
4- Muhsin Koçak
5- Helin Kınay
6- Tufan Çavaş

Tokat

1- Murat Toprak
2- İhsan Bayri
3- Satılmış Var
4- Gülcan Gümüş
5- Kadir Akkaya

Trabzon

1- Hüseyin Taka
2- Turan Çavuşoğlu
3- Tursun Baydar
4- Mehmet Mustafa Olcaytu
5- Müge Yamanyılmaz
6- Bülent Güngör

Uşak

1- Cengiz Güven
2- Mehmet Acebek
3- Elif Şahsın Sırlıoğlu

Van

1- Figen Yüksekdağ Şenoğlu
2- Lezgin Botan
3- Nadir Yıldırım
4- Tuğba Hezer
5- Adem Özcaner
6- Bedia Özgökçe
7- Lokman Ergun
8- Sevda Alkan

Yalova

1- Cemil Elden
2- Songül Hacıoğlu Dağ

Yozgat

1- Kerem İşler
2- Hatice Ücar
3- Şükrü Almaz
4- Halil Kesmez

Zonguldak 

1- Filiz Stephenson
2- Metin Kılıç
3- Şaheste Salmanoğlu
4- Fahri Bozbaş
5- Bedirhan Güneş

AK Parti’nin, 1 Kasım Genel Seçimleri için hazırladığı milletvekili aday listesi açıklandı.

Adana

1 Ömer Çelik
2 Necdet Ünüvar
3 Fatma Güldemet Sarı
4 Talip Küçükcan
5 Mehmet Şükrü Erdinç
6 Tamer Dağlı
7 Mehmet Sağlam
8 Ahmet Zenbilci
9 Müberra Kara
10 Hasan Hüseyin Kuşcu
11 Hasan Berzan Toprak
12 Zekeriye Yıldızoğlu
13 Mehmet Akif Dostbil
14 İbrahim Dölek

Adıyaman

1 Ahmet Aydın
2 Adnan Boynukara
3 İbrahim Halil Fırat
4 Salih Fırat
5 Yakup Taş

Afyonkarahisar

1 Veysel Eroğlu
2 Ali Özkaya
3 Hatice Dudu Özkal
4 Mehmet Koca
5 Cengiz Sağlam

Ağrı

1 Cesim Gökçe
2 İsmail Oğur
3 Erhan Tenekeci
4 Zeynel Abidin Çakır

Amasya

1 Mehmet Naci Bostancı
2 Haluk İpek
3 Avni Erdemir

Ankara 1. Bölge

1 Ali Babacan
2 Yalçın Akdoğan
3 Ahmet Gündoğdu
4 Ali İhsan Arslan
5 Jülide Sarıeroğlu
6 Murat Alparslan
7 Ertan Aydın
8 Fatih Şahin
9 Tülay Selamoğlu
10 Barış Aydın
11 Ercan Kınacı
12 Fahri Usta
13 Devlet Şankazan
14 Mehtap Toruntay
15 Hüseyin Ulusal
16 Hayri Çağır
17 Emire Balkan
18 Mehmet Ali Canlı

Ankara 2. Bölge

1 Cemil Çiçek
2 Yıldırım Tuğrul Türkeş
3 Emrullah İşler
4 Ahmet İyimaya
5 Lütfiye Selva Çam
6 Vedat Bilgin
7 Aydın Ünal
8 Nevzat Ceylan
9 Ayhan Yılmaz
10 Mahmut Sami Mallı
11 Ahmet Baba
12 Murat Yıldırım
13 Neslihan Cenk
14 Mehmet Akif Kalaycı

Antalya

1 Mevlüt Çavuşoğlu
2 Mustafa Köse
3 Hüseyin Samani
4 Gökcen Özdoğan Enç
5 Sena Nur Çelik
6 İbrahim Aydın
7 Atay Uslu
8 İbrahim Türkiş
9 Işılay Işıldar Can
10 Hakkı Beşkazalı
11 Ercan Mekteplioğlu
12 İzzet Yılmaz
13 Murtaza Tamyürek
14 Mustafa Akdeniz

Artvin

1 İsrafil Kışla
2 Hayrettin Gülbin

Aydın

1 Mehmet Erdem
2 Abdurrahman Öz
3 Mustafa Savaş
4 Ersin Esenlik
5 Metin Yavuz
6 Hilmi Yıldırım
7 Hakan Çağlar Erürker

Balıkesir

1 Mahmut Poyrazlı
2 Sema Kırcı
3 Ali Aydınlıoğlu
4 Kasım Bostan
5 Mustafa Canbey
6 Emin Mehmet Karatan
7 Hasan Demiraslan
8 Hasan Şafak

Bilecik

1 Halil Eldemir
2 Ramazan Kurtulmuş

Bingöl

1 Cevdet Yılmaz
2 Enver Fehmioğlu
3 Yusuf Coşkun

Bitlis

1 Vedat Demiröz
2 Mehmet Zeki Peker
3 Ahmet Çelik

Bolu

1 Ali Ercoşkun
2 Fehmi Küpçü
3 Fatih Metin

Burdur

1 Bayram Özçelik
2 Reşat Petek
3 Kamil Özcan

Bursa

1 Mehmet Müezzinoğlu
2 Efkan Ala
3 Emine Yavuz Gözgeç
4 Cemalettin Kani Torun
5 Hüseyin Şahin
6 İsmail Aydın
7 Zekeriya Birkan
8 Hakan Çavuşoğlu
9 Bennur Karaburun
10 Muhammet Müfit Aydın
11 Osman Mesten
12 Mustafa Esgin
13 Ahmet Kılıç
14 Cennet Cankılıç
15 Harun Akın
16 Bülent Büke
17 Murat Çakır
18 Dinçer Akyel

Çanakkale

1 Bülent Turan
2 Ayhan Gider
3 Jülide İskenderoğlu
4 Mehmet Özkurnaz

Çankırı

1 Muhammet Emin Akbaşoğlu
2 Hüseyin Filiz

Çorum

1 Salim Uslu
2 Ahmet Sami Ceylan
3 Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt
4 Bekir Horuz

Denizli

1 Nihat Zeybekci
2 Sema Ramazanoğlu
3 Şahin Tin
4 Cahit Özkan
5 Osman Yüceliş
6 Emin Okkaya
7 Muhammed Bekir Ege

Diyarbakır

1 Mehmet Galip Ensarioğlu
2 Ebubekir Bal
Yunus Memiş
4 Beran Çelik
5 Tahsin Arslan
6 Netice Arslan
7 Şafak Yontürk
8 Alaattin Parlak
9 Mehmet Fatih Kayhan
10 Aziz Alper Biten
11 Neşet Özden

Edirne

1 Rafet Sezen
2 Mustafa Mercan
3 Fahrettin Savcı

Elazığ

1 Tahir Öztürk
2 Metin Bulut
3 Ömer Serdar
4 Ejder Açıkkapı

Erzincan

1 Sebahattin Karakelle
2 Serkan Bayram

Erzurum

1 Recep Akdağ
2 Mustafa Ilıcalı
3 Zehra Taşkesenlioğlu
4 İbrahim Aydemir
5 Orhan Deligöz
6 Ahmet Yaptırmış

Eskişehir

1 Nabi Avcı
2 Harun Karacan
3 Emine Nur Günay
4 Yetkin Tetik
5 Ali Demirel
6 Yılmaz Altın

Antep (Gaziantep)

1 Mehmet Şimşek
2 Abdulhamit Gül
3 Ahmet Uzer
4 Şamil Tayyar
5 Canan Candemir Çelik
6 Abdullah Nejat Koçer
7 Abdulkadir Yüksel
8 Mehmet Erdoğan
9 Ali Şahin
10 Fikret Murat Tural
11 Muhammed Hakan Tanrıöver
12 Selami Yetkinşekerci

Giresun

1 Nurettin Canikli
2 Cemal Öztürk
3 Sabri Öztürk
4 Adem Tatlı

Gümüşhane

1 Hacı Osman Akgül
2 Cihan Pektaş

Hakkari

1 Ahmet Budak
2 Emrullah Gür
3 Abdulmecit Tarhan

Hatay

1 Adem Yeşildal
2 Orhan Karasayar
3 Mehmet Öntürk
4 Fevzi Şanverdi
5 Hacı Bayram Türkoğlu
6 Filiz Özçörekçi
7 İbrahim Naci Yapar
8 Mehmet Hacıoğlu
9 Canan Kahraman
10 Ahmet Demirtaş

Isparta

1 Süreyya Sadi Bilgiç
2 Sait Yüce
3 Haydar Kemal Kurt
4 Gülsüm Tunçbilek

Mersin

1 Lütfi Elvan
2 Yılmaz Tezcan
3 Ali Cumhur Taşkın
4 Hacı Özkan
5 Zeynep Gül Yılmaz
6 Alpaslan Gürgenç
7 Halit Çortul
8 Taner Boz
9 Nafiz Deniz
10 Koral Parça
11 Adem Ali Keskin

İstanbul 1. Bölge

1 İsmail Kahraman
2 Mustafa Ataş
3 Mihrimah Belma Satır
4 Erol Kaya
5 Ahmet Berat Çonkar
6 Berat Albayrak
7 İsmet Uçma
8 Metin Külünk
9 Ravza Kavakcı Kan
10 Azmi Ekinci
11 Osman Boyraz
12 Hasan Turan
13 Hasan Sert
14 Mehmet Ali Pulcu
15 Hurşit Yıldırım
16 Hulusi Şentürk
17 Orhan Birdal
18 Şebnem Kocakelçi
19 Hakkı Şanlı
20 Erdal Yılmaz
21 Ayşe Kartal
22 Mustafa Demiral
23 Mustafa Özmen
24 Hacer Aktürk
25 Alim Erdemir
26 Coşkun Koç
27 Hasan Ekmen
28 Ayser Soy
29 Muhammet Ali Kumru
30 Mehmet Hüsrev
31 Ramazan Bulum

İstanbul 2. Bölge

1 Hayati Yazıcı
2 Volkan Bozkır
3 Burhan Kuzu
4 Ayşe Nur Bahçekapılı
5 Fatma Betül Sayan Kaya
6 Ekrem Erdem
7 Aziz Babuşcu
8 Durmuş Ali Sarıkaya
9 Şirin Ünal
10 Fatma Benli
11 Hüseyin Bürge
12 Haydar Ali Yıldız
13 Ahmet Hamdi Çamlı
14 Markar Eseyan
15 Oktay Saral
16 Cemal Vanlıoğlu
17 Ayşegül Esra Atik
18 Perihan Toğay
19 Erol Adayılmaz
20 Yavuz Değirmenci
21 Gülver Erdem
22 Mehmet Akif Köse
23 Ömer Faruk Aydemir
24 Buğra Babur
25 Mahmut Bayat
26 Emre Ete

İstanbul 3. Bölge

1 Mehmet Mehdi Eker
2 Mustafa Şentop
3 Mehmet Doğan Kubat
4 Serap Yaşar
5 Feyzullah Kıyıklık
6 Mehmet Muş
7 Nureddin Nebati
8 Mehmet Metiner
9 Harun Karaca
10 Tülay Kaynarca
11 Mustafa Yeneroğlu
12 Erkan Kandemir
13 Halis Dalkılıç
14 Mürteza Zengin
15 Yıldız Seferinoğlu
16 Abdullah Başcı
17 Yunus Ergüne
18 Tülin Mazlumoğlu Kestan
19 Ahmet Aydın
20 Hatice Kübra Öztürk
21 Abdullah Sadıksoy
22 Müzemmil Hevadpal
23 Resul Kurt
24 Yeşil Aytulum Turut
25 Zekiye Çapan
26 Murat Çelik
27 Memet Emin Ertekin
28 Hasene Çapar
29 Haşim Taşkıran
30 Yasin Zülbaharoğlu
31 Hüseyin Koyuncu

İzmir 1. Bölge

1 Binali Yıldırım
2 Mahmut Atilla Kaya
3 Hüseyin Kocabıyık
4 Necip Kalkan
5 Cemal Bekle
6 Ayşe Engür
7 Fevzi Bayram
8 Maksut Karaosman
9 Mehmet İlkbahar
10 Gürbüz Akbulut
11 Zerrin Kara
12 Ahmet Eroğlu
13 Enes Uzunlar

İzmir 2.Bölge

1 Fatma Seniha Nükhet Hotar
2 Mustafa İbrahim Turhan
3 Hamza Dağ
4 Kerem Ali Sürekli
5 Nesrin Ulema
6 Tansu Kaya
7 Bilal Kırkpınar
8 Ali Sedat Şenbaş
9 Meltem Ergin
10 Veysel Güldoğan
11 Emin Sefa Kayacan
12 Hale Yıldız
13 Cemal Bahçıvan

Kars

1 Ahmet Arslan
2 Yusuf Selahattin Beyribey
3 Suat Ögel

Kastamonu

1 Hakkı Köylü
2 Metin Çelik
3 Murat Demir

Kayseri

1 Mehmet Özhaseki
2 Taner Yıldız
3 Mustafa Elitaş
4 İsmail Tamer
5 Hülya Nergis
6 İsmail Emrah Karayel
7 Sami Dedeoğlu
8 Avşar Aslan
9 Kadir Can Gökalp

Kırklareli

1 Selahattin Minsolmaz
2 Turhan Altıntel
3 Aytaç Aksoy

Kırşehir

1 Salih Çetinkaya
2 Mikail Arslan

Kocaeli

1 Fikri Işık
2 Radiye Sezer Katırcıoğlu
3 Zeki Aygün
4 İlyas Şeker
5 Mehmet Akif Yılmaz
6 Sami Çakır
7 Cemil Yaman
8 Ayşe Müge Olşen
9 Halit Çokan
10 Erkan Aksoy
11 Şener İnce

Konya

1 Ahmet Davutoğlu
2 Mustafa Baloğlu
3 Hüsnüye Erdoğan
4 Ahmet Sorgun
5 Ziya Altunyaldız
6 Muhammet Uğur Kaleli
7 Leyla Şahin Usta
8 Mehmet Babaoğlu
9 Abdullah Ağralı
10 Halil Etyemez
11 Hacı Ahmet Özdemir
12 Ömer Ünal
13 Mustafa Efe
14 Ahmet Özdoğan

Kütahya

1 Mustafa Şükrü Nazlı
2 Vural Kavuncu
3 İshak Gazel
4 Ahmet Tan

Malatya

1 Öznur Çalık
2 Taha Özhan
3 Mustafa Şahin
4 Nurettin Yaşar
5 Bülent Tüfenkci
6 Ufuk Önalan

Manisa

1 Selçuk Özdağ
2 Recai Berber
3 Uğur Aydemir
4 Murat Baybatur
5 İsmail Bilen
6 Güzide İçen Kasap
7 Ergün Karaoğlu
8 Ozan Erdem
9 Nevzat Büküm

Maraş

1 Mahir Ünal
2 Veysi Kaynak
3 Nursel Reyhanlıoğlu
4 Celalettin Güvenç
5 Mehmet Uğur Dilipak
6 Mehmet İlker Çitil
7 İmran Kılıç
8 Oğuzkan Güzel

Mardin

1 Orhan Miroğlu
2 Süleyman Bölünmez
3 Süleyman Çelik
4 Abdullah Erin
5 Veysi Kaya
6 Ahmet Kaya

Muğla

1 Hasan Özyer
2 Nihat Öztürk
3 Elvan Göçer
4 Muhittin Kayabaşı
5 Mehmet Tire
6 İsmail

Muş

1 Mehmet Emin Şimşek
2 Abdulselam Er
3 Medeni Çağlar

Nevşehir

1 Mustafa Açıkgöz
2 Murat Göktürk
3 Ebubekir Gizligider

Niğde

1 Alpaslan Kavaklıoğlu
2 Erdoğan Özegen
3 Yaşar Ataç

Ordu

1 Numan Kurtulmuş
2 Oktay Çanak
3 Metin Gündoğdu
4 Ergün Taşcı
5 Mehmet Kara

Rize

1 Hasan Karal
2 Hikmet Ayar
3 Osman Aşkın Bak

Sakarya

1 Ayhan Sefer Üstün
2 Şaban Dişli
3 Mustafa İsen
4 Ali İhsan Yavuz
5 Recep Uncuoğlu
6 Nuray Sağıroğlu
7 Recep Hacıeyüpoğlu

Samsun

1 Akif Çağatay Kılıç
2 Çiğdem Karaaslan
3 Ahmet Demircan
4 Fuat Köktaş
5 Hasan Basri Kurt
6 Orhan Kırcalı
7 Yılmaz Hocaoğlu
8 Hüseyin Avni Çatal
9 Adem Tuncer

Siirt

1 Yasin Aktay
2 Feyzi Sevgili
3 Lokman Özcan

Sinop

1 Nazım Maviş
2 Cengiz Tokmak

Sivas

1 İsmet Yılmaz
2 Hilmi Bilgin
3 Selim Dursun
4 Mehmet Habib Soluk
5 Hakan Akkaş

Tekirdağ

1 Mustafa Yel
2 Ayşe Doğan
3 Metin Akgün
4 Ali Gümüş
5 Ömer Karadeniz
6 Adnan Argan

Tokat

1 Coşkun Çakır
2 Zeyid Aslan
3 Celil Göçer
4 Yusuf Beyazıt
5 Mustafa Arslan

Trabzon

1 Süleyman Soylu
2 Muhammet Balta
3 Ayşe Sula Köseoğlu
4 Adnan Günnar
5 Salih Cora
6 Ergin Aydın

Dersim (Tunceli)

1 Metin Levent Yıldız
Ali Ulvi Seyrek

Urfa

1 Faruk Çelik
2 Mehmet Kasım Gülpınar
3 Halil Özcan
4 Ahmet Eşref Fakıbaba
5 Mehmet Ali Cevheri
6 Mehmet Akyürek
7 İbrahim Halil Yıldız
8 Mahmut Kaçar
9 Kemalettin Yılmaztekin
10 Abdurrahman Nüvit Yetkin
11 Mehmet Fatih Aksoy
12 Mehmet Arkan

Uşak

1 Mehmet Altay
2 Alim Tunç
3 Hüseyin Keskin

Van

1 Beşir Atalay
2 Burhan Kayatürk
3 Vahdettin İnce
4 Fatih Çiftci
5 Kayhan Türkmenoğlu
6 Ebubekir Kaçmaz
7 Faruk Alpaslan
8 Ferman Yıldırım

Yozgat

1 Bekir Bozdağ
2 Abdulkadir Akgül
3 Ertuğrul Soysal
4 Yusuf Başer

Zonguldak

1 Hüseyin Özbakır
2 Faruk Çaturoğlu
3 Özcan Ulupınar
4 Akın Kaymak
5 Aytekin Kazancı

Aksaray

1 İlknur İnceöz
2 Cengiz Aydoğdu
3 Mustafa Serdengeçti

Bayburt

1 Naci Ağbal
2 Şahap Kavcıoğlu

Karaman

1 Recep Konuk
2 Recep Şeker

Kırıkkale

1 Ramazan Can
2 Abdullah Öztürk
3 Mehmet Demir

Batman

1 Ataullah Hamidi
2 Ziver Özdemir
3 Murat Çiçek
4 Adile Gürbüz

Şırnak

1 Arslan Tatar
2 Ömer Demir
3 Cihan Güven
4 Seyhan Akı

Bartın

1 Yılmaz Tunç
2 Ahmet Bensiz

Ardahan

1 Orhan Atalay
2 Yunus Baydar

Iğdır

1 Nurettin Aras
2 Mustafa Buluş

Yalova

1 Fikri Demirel
2 İlker Karbuz

Karabük

1 Mehmet Ali Şahin
2 Burhanettin Uysal

Kilis

1 Reşit Polat
2 Mustafa Hilmi Dülger

Osmaniye

1 Suat Önal
2 Mücahit Durmuşoğlu
3 Mehmet Remzi Coşkun
4 Abdullah Belet

Düzce

1 Faruk Özlü
2 Fevai Arslan
3 Ayşe Keşir

CHP 1 Kasım seçimlerinde milletvekili adayları belli oldu.

Adana

1 Elif Doğan Türkmen
2 Zülfikar İnönü Tümer
3 İbrahim Özdiş
4 Aydın Uslupehlivan
5 Burhanettin Bulut
6 Müzeyyen Şevkin
7 Orhan Toklu
8 Nesrin Göçhan
9 Kemal Derin
10 Rukiye Çinkılıç
11 Yüksel Karaaslan
12 Gülcan Abalı
13 İbrahim Demir
14 Etem Tok

Adıyaman

1 Sıddık Şahin
2 Fatma Ulubey
3 Deniz Çakmak
4 Mustafa Hakkan Kılınç
5 Zeynep Saya

Afyonkarahisar

1 Burcu Köksal
2 Hatice Gök
3 Bekir Kasap
4 İsmahan Nergiz
5 Adnan Çelik

Ağrı

1 Kazım Güzel
2 Erkan Sayan
3 Mehmet Sıddık Yel
4 Kasım Aslan

Aksaray

1 İsmail Hakkı Açıkalın
2 Meral Koçar
3 Hasan Ali Elibol

Amasya

1 Mustafa Tuncer
2 Hasan Acar
3 Arife Serpil Saraçoğlu

Ankara 1.Bölge

1 Ayşe Gülsün Bilgehan
2 Necati Yılmaz
3 Tekin Bingöl
4 Aylin Nazlıaka
5 Levent Gök
6 Ali Haydar Hakverdi
7 Bülent Kuşoğlu
8 Ali Balkız
9 Gamze Taşcıer
10 Mehmet Hadimi Yakupoğlu
11 Selahattin Emre
12 Sema Aksoy
13 Faruk Özdemir
14 Erdoğan Kılıç
15 Turhan İçli
16 Sezgin Kaya
17 Ahmet Ersen Özsoy
18 Muratcan Işıldak

 

Ankara 2.Bölge

1 Şenal Sarıhan
2 Murat Emir
3 Ahmet Haluk Koç
4 Nihat Yeşil
5 Ali Rıza Erbay
6 Celalettin Koç
7 Semra Dinçer
8 Barış Ozan Vural
9 Ali Yılmaz
10 Selma Ergen
11 Abidin Şahin
12 Emre Aydın
13 Canan Güllü
14 Erol Bektaş

Antalya

1 Niyazi Nefi Kara
2 Deniz Baykal
3 Çetin Osman Budak
4 Mustafa Akaydın
5 Devrim Kök
6 Figen Albuga Çalıkuşu
7 Rafet Zeybek
8 Nusret Bayar
9 Deniz Filiz
10 Sultan Yegen
11 Sevindik Gizli
12 Cavit Arı
13 Barış İşbilen
14 Meral Mengi

Ardahan

1 Öztürk Yılmaz
2 Erdem Uyğur

Artvin

1 Uğur Bayraktutan
2 Musa Ulutaş

Aydın

1 Bülent Tezcan
2 Metin Lütfi Baydar
3 Hüseyin Yıldız
4 Mehmet Fatih Atay
5 Tayfun Talipoğlu
6 Ferda Çağlar Erkut

Balıkesir

1 Mehmet Tüm
2 Ahmet Akın
3 Namık Havutça
4 Ensar Aytekin
5 Fikret Şahin
6 Ali Kemal Deveciler
7 Ali Er
8 Neşe Zengin İğdır

Bartın

1 Muhammet Rıza Yalçınkaya
2 Aysu Bankoğlu

Batman

1 Mansur Obut
2 Orhan Cihan
3 Hamit Keskin
4 Kemal Demir

Bayburt

1 Murat Bülbül
2 Tahsin Demir

Bilecik

1 Yaşar Tüzün
2 Hüseyin Elmas

Bingöl

1 Kazım Alınak
2 Kemal Satıcı
3 Hüseyin Negüzel

Bitlis

1 Veysi Uyanık
2 Ferhat Şahin
3 İsmail Nacar

Bolu

1 Tanju Özcan
2 Mehmet Burak Cop
3 Elfaz Temiz

Burdur

1 Mehmet Göker
2 Kadir Koç
3 Okan Kurd

Bursa

1 Lale Karabıyık
2 Ceyhun İrgil
3 Orhan Sarıbal
4 Erkan Aydın
5 Nurhayat Altaca Kayışoğlu
6 Mustafa Şenyurt
7 Asüde Şenol
8 Nuray Çohan
9 İsmet Karaca
10 Deniz Baykal
11 Şadi Özdemir
12 İnan Keser
13 Fatma Belgin Gökçe
14 Fevzi Sayan
15 Suna Soydaş
16 Semih Özdemir
17 Özkan Kayaoğlu
18 Alpay Aydın

Çanakkale

1 Muharrem Erkek
2 Bülent Öz
3 Metin Ümit Ural
4 Adil Can

Çankırı

1 Murat Berat Atalay
2 Nermin Aydınlı

Çorum

1 Tufan Köse
2 Muharrem Bozdoğan
3 Dinçer Solmaz
4 Saim Topgül

Denizli

1 Melike Basmacı
2 Kazım Arslan
3 Gülizar Biçer Karaca
4 Adil Demir
5 Ahmet Divarcı
6 Halis Ödel
7 Azmi Ermiş

Diyarbakır

1 Naci Sapan
2 Hüseyin Cihan Taşkıran
3 İlhan Baran
4 Hamit Fidan
5 Nurdan Erdiş
6 Serdar Kılıçoğlu
7 Recep Leygara
8 Emrah Anlı
9 Aslı Açıkgöz
10 Mehtap Uluba
11 Engin Dayanık

Düzce

1 Zafer Teber
2 Zekeriya Yanmaz
3 Abdullah Şahin

Edirne

1 Okan Gaytancıoğlu
2 Erdin Bircan
3 Gürkan Güneser

Elazığ

1 Fatih Gürsul
2 Fevzi Şengezer
3 Yılbay Çelik
4 Lale Aydın

Erzincan

1 Erdoğan Özyalçın
2 Yalçın Tanrıverdi

Erzurum

1 Tuncer Aktaş
2 Yavuz Polat
3 Orhan Bozkurt
4 Haydar Bulut
5 Hakan Cebeci
6 Necip Aktaş

Eskişehir

1 Gaye Usluer

2 Utku Çakırözer

3 Cemal Okan Yüksel
4 Metin Tomsuk
5 Erdal Çakıcıer
6 Erdal Caferoğlu

 

Gaziantep

1 Akif Ekici
2 Mehmet Gökdağ
3 Ali Peri
4 Coşkun Özkaya
5 Naci Kılıç
6 Hasan Şahin
7 Adile Merve Altınbaş
8 Fatma Kılıç
9 Mehmet Turan Gündoğdu
10 Cemal Çankaya
11 Hakan Korkmaz
12 Hasan Aktaş

Giresun

1 Bülent Yener Bektaşoğlu
2 Basri Gürsoy
3 İbrahim Akgün
4 Sevgi Utlu Güngör

Gümüşhane

1 Evren Murat Öztekin
2 Rüstem Akdemir

Hakkari

1 Şükrü Çivi
2 Melek Çallı
3 Giyasettin Koç

Hatay

1 Hilmi Yarayıcı
2 Mevlüt Dudu
3 Serkan Topal
4 Birol Ertem
5 Mehmet Riyat Kırmızıoğlu
6 Servet Mullaoğlu
7 Döndü Dilan Bedir
8 Mehmet Gözel
9 Bilgen Duman
10 Sonay Aykut

Iğdır

1 Halil Duman
2 Fatma Zor

Isparta

1 İrfan Bakır
2 İsa Önder Dinçtürk
3 Mustafa Ceyhan
4 İzzet Beydoğan

İstanbul 1.Bölge

1 Şafak Pavey
2 Gamze Akkuş İlgezdi
3 Gürsel Tekin
4 Barış Yarkadaş
5 Mehmet Akif Hamzaçebi
6 Mahmut Tanal
7 İlhan Kesici
8 Oğuz Kaan Salıcı
9 Onursal Adıgüzel
10 Ali Özcan
11 Yakup Akkaya
12 Metin Ağırman
13 Kadir Gökmen Öğüt
14 Cem Haydar Bektaş
15 Birsen Tursun Demirel
16 İrfan Karacan
17 Berhan Şimşek
18 Derya Şentürk
19 Necdet Saraç
20 Hasan Uzunyayla
21 İlkay Orhan
22 Erkan Başboğa
23 Nurettin Sarıbal
24 Hüsniye Kaya
25 Özgen Nama
26 Süleyman Güzel
27 İsmail Altay
28 Süleyman Bayraktutan
29 Havana Başaran
30 Umut Çakır
31 Yelda Gargun

İstanbul 2.Bölge

1 Selina Doğan
2 Aykut Erdoğdu
3 Mustafa Sezgin Tanrıkulu
4 Dursun Çiçek
5 Süleyman Sencer Ayata
6 Gülay Yedekci
7 Kadri Enis Berberoğlu
8 Didem Engin
9 Mustafa Sarıgül
10 Çetin Soysal
11 Melda Onur
12 Yüksel Mansur Kılınç
13 Cengiz Alp
14 Hülya Çiğdem Anad İbrahimhakkıoğlu
15 Gül Yüksel
16 Zeynel Öztürk
17 İnan Güney
18 Özgür Koçak
19 Güven Karataş
20 Mustafa Ozan Şer
21 Yusuf Ergüven
22 Kemal Büyükbayrak
23 Fatma Genç
24 Fidan Aslan Eroğlu
25 Kadir Demirgöz
26 Halit Özyurt

İstanbul 3.Bölge

1 Bihlun Tamaylıgil
2 İlhan Cihaner
3 Engin Altay
4 Ali Şeker
5 Erdoğan Toprak
6 Eren Erdem
7 Mehmet Bekaroğlu
8 Zeynel Emre
9 Sibel Özdemir
10 Seyhan Erdoğdu
11 Fevzi Gümüş
12 Emine Gülizar Emecan
13 Ali Özgündüz
14 Gökhan Gümüşdağ
15 Süleyman Çelebi
16 Çetin Çapan
17 Efkan Bolaç
18 Özgür Karabat
19 Hüseyin Özkahraman
20 Erhan Bozan
21 Tülay Ateş
22 Mehtap Albayrak
23 Rıza Akpolat
24 Kemal Çebi
25 Şahanım Meter
26 Taşkan Uysal
27 Selçuk Müsnat Hazinedar
28 Özlem Durdağı Dokuyucu
29 Türkan Kebeci
30 Başak Merih Eriçok
31 Seda Önder

İzmir 1.Bölge

1 Selin Sayek Böke
2 Musa Çam
3 Ahmet Tuncay Özkan
4 Tacettin Bayır
5 Özcan Purçu
6 Ali Yiğit
7 Murat Bakan
8 Muhsin Kurt
9 Ali Hıdır Uludağ
10 Ednan Arslan
11 Sevda Erdan Kılıç
12 Nilay Kökkılınç
13 Muzaffer Emir Cömert

İzmir 2.Bölge

1 Zeynep Altıok
2 Kemal Kılıçdaroğlu
3 Zekeriya Temizel
4 Mustafa Ali Balbay
5 Aytun Çıray
6 Atila Sertel
7 Kamil Okyay Sındır
8 Ali Engin
9 Hüseyin Sezer
10 Ülkümen Rodoplu
11 Ali Kemal Elitaş
12 Sibel Parmaksız
13 Nurgül Uçar Aktuğ

Maraş

1 Ali Öztunç
2 Alper Keten
3 Eylem Çağraş
4 İnan Kesen
5 Mehtap Koçak
6 Mustafa Gedik
7 Yunus Pınar
8 Bilge Kağan Taşkesen

Karabük

1 Erdoğan Dincel
2 Gülsün Beniç

Karaman

1 Saim Sezen
2 Yakup Selvi

Kars

1 Selami Yiğit
2 Cengiz Daşdemir
3 Saffet Özdemir

Kastamonu

1 Hüseyin Selami Çelebioğlu
2 Yılmaz Karakoç
3 Orhan Dana

Kayseri

1 Çetin Arık
2 İbrahim Bahçecioğlu
3 Aşkın Genç
4 Türker Tok
5 Tülin Temel
6 Şefika Aslı Eskici
7 Mustafa Utku Sarı
8 Kıvılcım Akdağ
9 Nazlı Erdoğan

Kırıkkale

1 Hasan Biçer
2 Mustafa Demiral
3 Adem Şahin

Kırklareli

1 Türabi Kayan
2 Vecdi Gündoğdu
3 Mehmet Tuna Soykan

Kırşehir

1 Osman Kök

2 Mehmet Ali Ekici

Kilis

1 Ali Tuna
2 Reşit Tayfun Alan

Kocaeli

1 Fatma Kaplan Hürriyet
2 Haydar Akar
3 Tahsin Tarhan
4 Turan Dumlu
5 Cuma Karavar
6 Mehmet Tamer Solakoğlu
7 Kemal Nişancı
8 Utkan Güneş
9 Asude Fırat Özkan
10 Yakup Törk
11 Müzeyyen Topçu Tan
Konya

1 Mustafa Hüsnü Bozkurt
2 Ali Cemal Cömert
3 Gülsüm Filorinalı
4 Mehmet Turgay Bilge
5 Deniz İndibi Çelik
6 Hüseyin Yağcı
7 Musa Gökçe
8 Emine Balık
9 Mehmet Gayretli
10 Necati Sarıhan
11 Sefer İpek

12 Hakkı Dindar
13 Dursun Kaplan
14 Orhan Kaya

Kütahya

1 Ali Fazıl Kasap
2 Fisun Yıldız
3 Hüseyin Dalkılınç
4 Hüsnü İnanç

Malatya

1 Veli Ağbaba
2 Erdem Hüsnü Aslanoğlu
3 Berna Karadaş
4 Memba Kuşcu
5 Yusuf Sürücü
6 Etem Körükmez

Manisa

1 Özgür Özel
2 Mazlum Nurlu
3 Tur Yıldız Biçer
4 Mustafa Başgülşen
5 Sabri Temel
6 Abdullah Saka
7 Zerrin Mastan
8 Hayriye Hacet
9 Hakan Tatar

Mardin

1 Mehmet Muhittin Araç
2 Abdülvahap Ay
3 Bayram Adnan Kaya
4 Abdülaziz Sayğın
5 Abdulhalim Taş
6 Şükrü Akman

Mersin

1 Hüseyin Çamak
2 Durmuş Fikri Sağlar
3 Aytuğ Atıcı
4 Serdal Kuyucuoğlu
5 Sibel Gazi Tabel
6 Ebru Çalışkan

7 Seyit Özananar
8 Semra Kabasakal
9 Nevin Zaimoğlu
10 Celal Çelik
11 Şerife Arıcı Yıldız

Muğla

1 Akın Üstündağ
2 Ömer Süha Aldan
3 Nurettin Demir
4 Burak Erbay
5 Emrah Doğu
6 Süleyman Girgin

Muş

1 Mustafa Fırat
2 Yıldırım Paçal
3 Ekrem Dizdaroğlu

Nevşehir

1 Osman Fahri Ertik
2 Mehmet Seyhan Duru
3 Fulya Gülşen Altınsoy

Niğde

1 Ömer Fethi Gürer
2 Sevgi Özbek
3 Ramazan Ertan

Ordu

1 Seyit Torun
2 Mustafa Adıgüzel
3 İsa Maral
4 Nuray Ataoğlu
5 Zekai Sana

Osmaniye

1 Nihat Çerçi

2 Galip Kutlu Haktan
3 Serpil Düzgün
4 Zeynel Demirbüker

Rize

1 Kemal Köymen
2 Çetin Keçeli
3 Ali Şahinler

Sakarya

1 Engin Özkoç
2 Hüseyin Avni Şahin
3 Erdoğan Isır
4 Ayhan Bal
5 Elif Asiye Başer
6 Ayşe Kılıç
7 İlker Yılmaz

Samsun

1 Kemal Zeybek
2 Hayati Tekin
3 Şaban Sevinç
4 Neslihan Hancıoğlu
5 Müşfik Veysel Erdoğan
6 Fatma Necile Çokay
7 Şevki Yılmaz
8 Cem Yılmaz
9 Nurcihan Tomrukçu

Siirt

1 Cemal Silah
2 Özlem Gediz
3 Mehmet Ali Engin Koyuncu

Sinop

1 Barış Karadeniz
2 Tugay Dincel

Sivas

1 Ali Akyıldız
2 Haydar Gölbaşı
3 Ulaş Karasu
4 Filiz Gür
5 Mehmet Kavas

Urfa

1 Mehmet Vedat Melik
2 Ali Ersöz
3 Sedat Sağır
4 Hale Soran
5 Akile Yektaş
6 Mehmet Recai Üstündağ
7 Murat Yazar
8 Ferit Öncel
9 Mehmet Faruk Gökkan
10 Mahmut Han Şahin
11 Hasan Kongül
12 Kemal Eşsiz

Şırnak

1 Mehmet Bilir
2 Selahattin Uğur
3 Muzaffer Cingü
4 Salih Uğur

Tekirdağ

1 Faik Öztrak
2 Candan Yüceer
3 Emre Köprülü
4 İlhami Özcan Aygun
5 Arzu Mandalı Sucu
6 Şerafetdin Terzi

Tokat

1 Kadim Durmaz
2 Melih Yardımcı
3 Hüseyin Tunç
4 Şafak Bayındır
5 Tahir Yıldırım

Trabzon

1 Haluk Pekşen
2 Yavuz Karan
3 Ahmet Kaya
4 Murat Özçilingir
5 Ali Türen Öztürk
6 Cemil Bozbaş

Tunceli

1 Gürsel Erol
2 Polat Şaroğlu

Uşak

1 Özkan Yalım
2 Ali Erdoğan
3 İsmet Akın

Van

1 Cemal Şen
2 Mehmet Kurukcu
3 Serap Alkan
4 Kasım Beyaz
5 Şanel Güloğlu
6 Fırat Kuvetli
7 Sıraceddin İldeş
8 Nevzat Koç

Yalova

1 Muharrem İnce
2 Murat Ocak

Yozgat

1 Onur Kaytan
2 Ahmet Peker
3 Ahmet Karahan
4 Kemal Bayramoğlu

Zonguldak

1 Şerafettin Turpcu
2 Ünal Demirtaş
3 Harun Akın
4 Deniz Yavuzyılmaz
5 Buket Müftüoğlu

MHP’nin 1 Kasım seçimlerinde milletvekili adayları belli oldu. Aday listesinde Tuğrul Türkeş ve Meral Akşener yer almadı.

MHP’nin aday listesine göre, 7 Haziran’da milletvekili olan 80 kişiden 72’si yerini  korudu.

Adana                   

Sıra No Adı ve Soyadı  Öğrenim Durumu  Mesleği                                                              

1             Mevlüt Karakaya         Üniversite       Öğretim Üyesi

2             Muharrem Varlı             Üniversite        Eğitimci

3             Seyfettin Yılmaz               Üniversite          Orman Mühendisi

4             Cahit Öztok        Lise        İşadamı

5             Sinan Gül            Üniversite          Ziraat Mühendisi

6             Adem Gündoğan            Üniversite          Tıp Doktoru

7             Mehmet Ali Arslan         Üniversite          Kamu Görevlisi

8             İsa Ayanoğlu      Üniversite          Avukat

9             İbrahim Sezer   Üniversite          Öğretmen

10           Neslihan Uzun  Üniversite          Fizyoterapist

11           Ayla Emrahoğlu                Üniversite          Tekstilci

12           Hüseyin Yıldırım               Üniversite          Müteahhit

13           Hatice Yüce        Üniversite          İşkadını

14           Ersen Tüzener  Lise        Basın-Yayın

Adıyaman          

1             Mehmet Canpolat          Üniversite          Avukat

2             Bekir Çiçek         Lise        Çiftçi

3             Hüseyin Tarık Arda         Ortaokul              İşadamı

4             Rifat Erdem        Yüksek Okul       İnşaat Teknikeri

5             Hayriye Kuştepe              Ortaokul              Serbest

Afyonkarahisar

1             Mehmet Parsak               Üniversite          Avukat

2             Kemalettin Yılmaz           Üniversite          Ziraat Yüksek Mühendisi

3             Selcen Karaer    Üniversite          Mimar

4             Uygur Temizer  Üniversite          Öğretim Üyesi

5             Ertuğrul Sevim  Yüksek Okul       İşadamı

Ağrı                                                                                       

1             Mustafa Örü      Lise        Müteahhit

3             Coşkun Aytekin               Lise        Serbest

4             Hıdır Çalpan       Ortaokul              Esnaf

4             Bekir Özmutlu   Üniversite          Yönetici

Aksaray              

1             Turan Yaldır        Yüksek Okul       Müteahhit

2             Nilgün Tosun     Üniversite          Avukat

3             Ayşe Deniz Ay   Üniversite          Avukat

Amasya                                                                               

1             Mehmet Sarı     Üniversite          Turizmci

2             Gülseren Ertopçu            Üniversite          Emekli Öğretmen

3             Hüseyin Saka     Lise        Yönetici

Ankara 1. Bölge                                                                

1             Zühal Topçu       Üniversite          Öğretim Üyesi

2             Erkan Bülent Haberal     Üniversite          İşadamı

3             Mustafa Hidayet Vahapoğlu      Üniversite          Emekli Albay

4             Alper Çağrı Yılmaz           Üniversite          Öğretim Üyesi

5             Sultan Gündüz  Üniversite          Peyzaj Mimarı

6             Ayşe Sibel Ersoy              Üniversite          Eczacı

7             Osman Topal     Üniversite          Emekli Astsubay / İşadamı

8             Aytaç Özel          Üniversite          Eğitimci

9             Nuri Sertaç Güler            Üniversite          Avukat

10           Esin Gürel           Üniversite          Avukat

11           Hakan Doğru     Üniversite          Avukat

12           Vahiddin Atabey Özdemir           Üniversite          Avukat

13           Zuhal Babaözü  Lise        Laborant

14           Mehmet Çağrı Tamur    Üniversite          İşadamı

15           İbrahim Kuş       Lise        İşadamı

16           Hediye Buket Gültekin Lise        İşkadını

17           İlkay Uyar Kaba                Üniversite          Avukat

18           Bayram Menekşe           Lise        Müteahhit

Ankara 2. Bölge

1             Şefkat Çetin       Üniversite          Emekli

2             Mustafa Mit      Üniversite          Ticaret

3             Yaşar Yıldırım     Lise        İşadamı

4             Ender Ethem Atay          Üniversite          Hukukçu / Akademisyen

5             Alparslan Sucu  Üniversite          Avukat

6             Necmettin Karakuş        Üniversite          Makina Ve Otomotiv Bilim Uzm.

7             Tuncay Tekay    Lise        Müteahhit

8             Rubil Gökdemir                Üniversite          Avukat

9             İsmail Erçelebi   Üniversite          Mali Müşavir

10           İbrahim Doğan  Üniversite          Eğitimci

11           Oğuzhan Kara   Üniversite          Avukat

12           Musa Ayan         Üniversite          Emekli Öğretmen

13           Mehmet Yiğit    Üniversite          Makina Müh.

14           Zeki Durmaz      Ortaokul              Ticaret

Antalya                                                                

1             Mehmet Günal                Üniversite          Öğretim Üyesi

2             Ahmet Selim Yurdakul  Üniversite          Tıp Doktoru

3             Tarkan Akıllı       Üniversite          İnşaat Yük. Müh.

4             Cafer Uyar          Yüksek Okul       Emekli Öğretmen

5             Güray Parlak      Üniversite          İşadamı

6             Cengizhan Gököz            Üniversite          Avukat

7             Neşe Gül             Üniversite          Yönetici

8             Mehmet Cüneyt Güzel Üniversite          Avukat

9             Turgut Bucak     Lise        Esnaf

10           Meryem Aydoğan          Lise        Kamu Görevlisi

11           Servet Ersoy      Ortaokul              İşadamı

12           Soner İnal           Üniversite          Turizmci

13           Hafize Nursen Aktaş      Üniversite          Eğitimci

14           Özcan Kadıoğlu Üniversite          Eğitimci

Artvin                                                   

1             Muhammed Altunal      Üniversite          Avukat

2             Nedim Özer       İlkokul  Esnaf

Ardahan             

1             Osman Nuri Yıldız            Üniversite          Avukat

2             Gökhan Ağdemir             Üniversite          Avukat

Aydın   

1             Deniz Depboylu               Üniversite          Psikolojik Danışman

2             Mehmet Beliğ Azbazdar              Lise        Çiftçi

3             Hilmi Bolatoğlu Üniversite          Rekabet Başuzmanı

4             Musa İlhan         Üniversite          Tv Program Yapımcısı

5             Hüsniye Kozan  Üniversite          Uzman Fizyoterapist

6             Ahmet Özhan   Lise        Esnaf

7             Aydemir Durmuş             Lise        Gazeteci / Turizmci

Balıkesir             

1             İsmail Ok             Üniversite          Eski Belediye Başkanı

2             Recep Çetin       Üniversite          Tıp Doktoru

3             Bülent Başaran Üniversite          Yazılım Ve Veri Tabanı Uzmanı

4             Kamil Gültekin Öztürk   Üniversite          İşadamı

5             Mehmet İsmail Sakaroğlu           Üniversite          Yönetici

6             Zakir Yılmaz        Üniversite          İşadamı

7             Atilla Turhan      Üniversite          Serbest

8             Hadi Selimoğlu  Üniversite          Tıp Doktoru

Bartın  

1             Aynur Yıldırım   Üniversite          Genel Müdür

2             Tuncay Maden Üniversite          Smmm

Batman               

1             Cemil Güzel       Lise        Tekniker

2             İrfan Gündüz     Lise        Tekniker

3             Turan Aytek Önalp         Üniversite          Kamu Görevlisi

4             Ömer Kervan    Üniversite          İktisatçı

Bayburt              

1             Karabey Kadri Karaoğlu                Üniversite          Tıp Doktoru

2             Hidayet Yılmaztürk         Üniversite          Veteriner Hekim

Bilecik 

1            Ahmet Murat Köftecioğlu           Üniversite          İşadamı

2             Ahmet İşlek       Üniversite          Emekli Öğretmen

Bingöl                   

1             Osman Beyaztaş

2             Rağıp Tümen     İlkokul  Serbest

3             İbrahim Baran   Lise        Gazeteci

Bitlis                                     

1             Gökçe Zencir     Üniversite          Öğretmen

2             Faik Er   Lise        İşadamı

3             Murat Açar         Ortaokul              Serbest

Bolu     

1             Şükrü Gülez

2             Mihriban Yerlikaya

3             Metin Apaydın Üniversite          Kuyumcu

Burdur 

1             Alparslan Ahmet Dursun             Üniversite          Avukat

2             Yılmaz Tunç        Üniversite          Öğretmen

3             Hasan Uçar         Ortaokul              Yönetici/İdareci

Bursa                                                                    

1             İsmet Büyükataman      Üniversite          Eğitimci

2             Kadir Koçdemir Üniversite          Vali

3             Tevfik Topçu      Lise        İşadamı

4             Fevzi Zırhlıoğlu  Üniversite          Matbaacı

5             Hasan Toktaş     Üniversite          Harita Mühendisi

6             Ali Hayri Ozan    Üniversite          Öğretmen

7             Mehmet Ali Adak            Üniversite          Eğitim Yöneticisi

8             Gülten Kavut Sürücü     Üniversite          İşletmeci

9             Hatice Deniz      Üniversite          Emekli İşletmeci

10           Timur Özdemir Üniversite          Hakem-Antrenör

11           Sibel Özbudak   Üniversite          Avukat

12           Sinan Bozkurt    Üniversite          Sigorta Eksperi

13           Engin Er               Üniversite          Jeoloji Yük. Müh.

14           Yusuf Güney     Lise        Müteahhit

15           İnanç Bilgi Çakın               Üniversite          Ziraat Müh.

16           Mehmet Yılmaz               Üniversite          Tekstilci

17           Muhammed Cihangir Kalkancı   Üniversite          Ziraat Yük. Müh.

18           Altan Özakın      Üniversite          İşadamı

Çanakkale         

1             İbrahim Kürşat Tuna      Üniversite          Akademisyen / İşadamı

2             Hatice Korkmaz                Lise        İşletmeci

3             Mustafa Doğan                Üniversite          Öğretmen

4             Mehmet Vehbi Tayyar  Lise        Bayi Sahibi

Çankırı

1             Kadir Şekerci     Lise        İşadamı

2             Hüseyin Yakar   Lise        Mali Müşavir

Çorum 

1             Vahit Doğan       Üniversite          Öğretim Üyesi

2             Aybüke Topçubaşı Ekici                Üniversite          Avukat

3             Ercan Daşdan    Üniversite          Avukat

4             Ahmet Anak      Lise        Tekstilci

Denizli

1             Emin Haluk Ayhan           Üniversite          İktisatçı

2             Cafer Birtürk      Üniversite          Sigortacı

3             Mehmet Uz       Lise        Distribütör

4             Mustafa Çırak   Üniversite          Emekli Bürokrat

5             Halil Öztürk        Lise        Yön. Kur. Bşk.

6             Yurdahan Özhan              Üniversite          Avukat

7             Efe Şahin             Lise        İşadamı

Diyarbakır         

1             Mehmet Teyar Karakoç               Lise        Serbest

2             Ayşe Önen         Üniversite          Öğretmen

3             Fevzi Yiğitkan    Lise        İşadamı

4             Ahmet Kaya       Ortaokul              Şöför

5             Recep Donat     İlkokul  Emekli

6             Ömer Bozkaya  Lise        Serbest

7             Şeyhmus Bilici   İlkokul  Emekli

8             Mehmet İçli       Lise        Emekli

9             Celalettin Yaylak              Lise        Serbest

10           Kadir Yorulmaz Üniversite          Öğretmen

11           Saim Kayaalp     Üniversite          Harita Teknikeri

Düzce  

1             Osman Çakmak                Yüksek Lisans    Öğretmen

2             Bahri Temeltaş Üniversite          Teknik Danışman

3             Celal Kasapoğlu                Üniversite          Şehir Plancısı

Edirne 

1             Gürsel Şimşek   Üniversite          Tıp Doktoru

2             Hüseyin Ülker   Lise        İşletmeci

3             Nehir Çakır         Lise        Sigortacı

Elazığ   

1             Yavuz Temizer  Üniversite          Müteahhit

2             Mesut Aksan     Üniversite          Eğitimci

3             Mehmet Karaca               Üniversite          Ziraat Yük. Müh.

4             Bedri Bora Ertem             Üniversite          Ziraat Müh.

Erzincan

1             Hüseyin Seçer   Üniversite          Öğretim Üyesi

2             Ahmet Kaya       Üniversite          Diş Hekimi

Erzurum

1             Kamil Aydın        Üniversite          Öğretim Üyesi

2             Ertürk Çimen     Üniversite          İşadamı

3             Zekai Kaya          Üniversite          Milli Sporcu

4             Cezmi Polat        Üniversite          Müteahhit

5             Gökhan Arslan  Üniversite          İşadamı

6             Seyfullah Hızarcı              Üniversite          Tıp Doktoru

Eskişehir            

1             Ruhsar Demirel                Üniversite          Tıp Doktoru

2             Metin Nurullah Sazak    Üniversite          Biyolog

3             Şenel Altun        Üniversite          Jeoloji Yüksek Mühendisi

4             Ahmet Muhammed Hızlan         Lise        İşadamı / Sanayici

5             Kezban Akkaya Üniversite          Eğitimci

6             Timur Faruk Yatmaz       Üniversite          Emekli Eğitimci

Antep  

1             Ümit Özdağ        Üniversite          Öğretim Üyesi

2             Ertuğrul Tolga Orhan      Üniversite          Avukat

3             Fevzi Koçoğlu    Yüksek Okul       Eğitimci – İşletmeci

4             Mehmet Ejder Demir    Üniversite          Avukat

5             Seyit Çapan        Üniversite          Emekli Eğitimci

6             Mezine Sırakaya              Üniversite          Gazeteci

7             Oğuzhan Şahin Üniversite          Banka Müdürü

8             Serdar Önel       Lise        İşadamı

9             Menderes Şahin              Üniversite          Polis

10           Halil Beyazay     Lise        İşadamı

11           Onur Önsel        Üniversite          İşadamı / Çevre Müh.

12           Adem Kolsuz     Üniversite          Finans Uzmanı

Giresun              

1             Orhan Erzurum Üniversite          Tıp Doktoru

2             Yusuf Veziroğlu                Üniversite          Mali Müşavir

3             Bora Kılıç             Lise        Makina Teknisyeni

4             Yaşar İlbaş          Lise        Esnaf

Gümüşhane     

1             Mustafa Canlı    Üniversite          Elektronik Mühendisi

2             Kamil Kılıç            Lise        Serbest

Hakkari               

1             Mıktat Kırmıt                    Üniversite          Emekli Astsubay

2             Barış Cengizbay                               Lise        İşletmeci

3             Fatih Sökmen                   Üniversite          Maden Mühendisi

Hatay   

1             Mehmet Necmettin Ahrazoğlu Üniversite          Makina Yüksek Müh.

2             İbrahim Gül        Üniversite          İşadamı

3             Mehmet Akif Terzi         Üniversite          Araştırmacı

4             Adnan Akdaş     Lise        Yönetici

5             Adnan Açıkel     Üniversite          Emekli Öğretmen

6             Mustafa Özçelik               Üniversite          Avukat

7             Ferhat Küçükler               Üniversite          Tıp Doktoru

8             İlknur Tuna         Üniversite          Gıda Teknikeri / Uzman

9             Kamil Akdoğan Üniversite          Avukat

10           Serhat Tabanca                Üniversite          Avukat

Iğdır     

1             Yakup Kumtepe               Üniversite          Öğretim Üyesi

2             Muharrem Çeçen           Lise        İşadamı

Isparta 

1             Nuri Okutan       Üniversite          Vali

2             Ahmet Ziya Nuhoğlu      Üniversite          Çevre Müh.

3             İbrahim Yıldırım                Üniversite          Kamu Görevlisi

4             Hakan Demirtaş               Üniversite          İşadamı

Mersin

1             Oktay Öztürk     Üniversite          Eğitimci – Hukukçu

2             Baki Şimşek        Üniversite          Harita Mühendisi

3             Ali Öz    Üniversite          Tıp Doktoru

4             Ali Yücelen         Üniversite          İcra Kur Bşk.

5             Duran Kara         Lise        İşadamı

6             Mehmet Ali Gökmen    Üniversite          Veteriner Hekim

7             Ali Rıza Bozkurt Üniversite          Veteriner Hekim

8             Hüseyin Ateş     Üniversite          Orman Endüstri Müh.

9             Özgür Özcan      Üniversite          Ekonomist

10           Mustafa Kunt    Üniversite          Diş Hekimi

11           Hayal Funda Önder        Üniversite          Emekli Emniyet Amiri

İstanbul 1. Bölge

1             Edip Semih Yalçın            Üniversite          Öğretim Üyesi

2             İzzet Ulvi Yönter              Üniversite          Kamu Görevlisi

3             Uygar Suphi Aktan          Üniversite          Akademisyen

4             Ahmet Turgut   Üniversite          Şehir Ve Bölge Planlamacısı

5             Sabri Şenel         Üniversite          Mali Müşavir

6             Ekrem Düzgün  Lise        Turizm Ve Denizcilik

7             Umur Arıkan      Üniversite          Diş Hekimi

8             Elif Gonca Akdeniz          Üniversite          Eczacı

9             Dursun Çolak     Lise        İşadamı

10           Ömer Faruk Ekşi              Lise        Müteahhit

11           Alper Kaan Boran            Üniversite          Avukat

12           Şevket Talha Apuhan    Üniversite          Köşe Yazarı

13           Cihan Tufan       Üniversite          Avukat

14           Başar Ünal          Üniversite          İşadamı

15           Arif Tevetoğlu   Üniversite          Eğitimci / Ekonomist

16           Leman Süheyla Soylu    Üniversite          Emekli Emniyet Müdürü

17           Aydın İşkur         Üniversite          Avukat

18           Dilek Kiraz Beniz              Üniversite          Avukat

19           Korkut Kutluata               Üniversite          Tıp Doktoru

20           Salih Balak          Üniversite          Bankacı

21           Aslı Ergün            Üniversite          Avukat

22           Cemal Acar         Üniversite          Uçak Ve Nükleer Yük. Müh

23           Kamer Kemal Özşık        Üniversite          Smmm

24           Mustafa Yalnız  Üniversite          Yazılım Ve Sistem Müh

25           Yaşar Kapucu     İlköğretim           Hizmetli

26           Hülya Azimli       Lise        Başkomiser

27           Ünal Kaya           Yüksek Okul       Tekniker

28           Kenan Cem Tokay           Üniversite          Kimya Yüksek Müh.

29           Emine Saadet Karlıbel   Üniversite          Halkla İlişkiler

30           Banu Dağdeviren            Üniversite          Öğretmen

31           Bilal Sarıyar         Lise        Ticaret / Bürokrat

İstanbul 2. Bölge

1             Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu               Üniversite          Akademisyen / Diplomat

2             Celal Adan          Üniversite          Orman Mühendisi

3             Mehmet Kılıç     Üniversite          İşadamı

4             Mehmet Aslan Üniversite          Sanatçı

5             Özcan Pehlivanlıoğlu      Üniversite          Avukat

6             Feti Yıldız             Üniversite          Avukat

7             Ali Derindağ       Lise        İşadamı

8             Başbuğ Pınarbaşı             Üniversite          Avukat

9             Hakan Özbay     Üniversite          Avukat

10           Füsun Kayan Ardamar   Üniversite          Bürokrat

11           Muhammed Emin Özkurt            Üniversite          Avukat

12           Gülru Vardar     Üniversite          Makina Mühendisi

13           Tuğba Turgan    Üniversite          Mimar

14           Gürkan Teoman              Üniversite          Stratejik İletişim Uzmanı

15           Zehra Aylin Alemdar      Lise        İş Kadını

16           Ömer Ökten      Lise        Turizmci

17           Ender Öztürk     Üniversite          Uluslararası Ticaret

18           Metin Kılıç          Üniversite          Serbest

19           Rıza Erol               Üniversite          Ziraat Yük. Müh.

20           Sevgi Vardarlı İnal           Üniversite          Çini Sanatçısı

21           Alaaddin Uludağ              Üniversite          Avukat

22           Harun Yılmaz     Lise        İşadamı

23           Rağıp Ari              Üniversite          İşadamı

24           Mustafa Yılmaz Üniversite          İşadamı

25           Uğur Aras           Lise        Pastahane İşletmecisi

26           Selçuk Şişman   Üniversite          İnşaat Ve Yapı Denetmeni

İstanbul 3. Bölge

1             Atila Kaya            Üniversite          Siyasetçi

2             İsmail Faruk Aksu            Üniversite          Müşavir

3             Arzu Erdem        Üniversite          İş Kadını

4             Fuat Çakıroğlu   Üniversite          İşadamı

5             Mehmet Müftüoğlu      Üniversite          Gazeteci

6             Erdem Karakoç Üniversite          Eğitimci

7             Hayati Arkaz      Üniversite          Tıp Doktoru

8             Celal Karapınar Üniversite          Sendikacı

9             Ayşe Bıçak          Üniversite          Tekstilci

10           Ahmet Savaş Çolak         Üniversite          İşadamı

11           Didem Karataş  Üniversite          Kurumsal İletişim Uzmanı

12           Bahattin Şengül               Üniversite          Siyaset Bilimcisi

13           Serdar Öktem   Üniversite          Avukat

14           Halit Tuna           Üniversite          Tekstilci

15           Merrin Hasipoğlu            Üniversite          İşkadını

16           Ekrem Sarısoy   Üniversite          Mali Müşavir

17           Ali Karadeniz     Üniversite          Öğretim Görevlisi

18           Çetin Şamiloğlu                Üniversite          Tıp Doktoru

19           Muammer Recep Çeliktaş           Lise        Turizmci

20           Mesut Yıldırım  Üniversite          Avukat

21           Fazlı Yurdabak   Üniversite          Öğretim Görevlisi

22           Akın Aydın          Üniversite          Ekonomist

23           Metin Karayazı Lise        Serbest

24           Bünyamin Çiftçi                Lise        Muhtar

25           Osman Nuri Toraman    Üniversite          Mali Müşavir

26           Serap Funda Akyıldız     Lise        Ev Hanımı

27           Uygar Oran Öztürk         Üniversite          İşadamı

28           Yakup Görenç   Üniversite          Ziraat Müh.

29           Orhan Can          Üniversite          İşletmeci

30           Ahmet Murat Arpacı      Üniversite          Avukat

31           Bekir Sıtkı Karausta         Üniversite          Ticaret

İzmir 1. Bölge

1             Oktay Vural        Üniversite          Hukukçu / İktisatçı

2             Senem Kılıç        Üniversite          Yönetici Danışman

3             Aslan Savaşan   Üniversite          Tıp Doktoru

4             Selahattin Şahin               Lise        İşadamı

5             Halit Dalgıç          Üniversite          İnşaat Müh.

6             Naci Düz              İlkokul  Ticaret

7             Fikri Atılbaz        Üniversite          Eğitim Uzmanı

8             Hüsnü Gürhan Seçkiner               Lise        Tekstilci

9             Kutlay Önder     Üniversite          Emekli Subay

10           İsmail Kurt          Lise        Serbest

11           Nimet Uygar      İlkokul  Gazete Sahibi

12           Suat Oğuz           Üniversite          İnşaat Müh.

13           İshak Gündüz    Üniversite          Ziraat Müh.

İzmir 2. Bölge

1             Ahmet Kenan Tanrıkulu               Üniversite          İktisatçı

2             Sueda Neslihan Çelik     Üniversite          Kamuoyu Araştırmacısı

3             Murat Koç          Lise        Bürokrat

4             Yalçın Koçyiğit   Üniversite          Tıp Doktoru

5             Hatice Bölük      Üniversite          Eğitimci

6             Ahmet Fatih Okuroğlu  Üniversite          Emekli Öğretmen

7             Recep Akan       Üniversite          İşadamı

8             Taşkın Işık           Lise        Turizmci

9             İsmail Balkan     Üniversite          İnşaat Müh.

10           Rahime Dönmez              Üniversite          Yüksek Şehir Plancısı

11           Serdar Mersin   Üniversite          Turizmci

12           Suavi Tuncay     Üniversite          Öğretim Üyesi

13           Mustafa Çintaş Üniversite          Emekli Astsubay

Karaman            

1             Ali Güler              Üniversite          Öğretim Üyesi

2             Mehmet Ural    Üniversite          Sağlık Denetçisi

Karabük              

1             Adem Kar           Üniversite          Tıp Doktoru

2             Osman Aydın    Üniversite          Eğitimci

Kars      

1             Erkan Koçali       Lise        Turizmci

2             Tuncay Aydın    Yüksek Okul       İşadamı

3             Murat Sağlam   Üniversite          Eğitimci / İşadamı

Kastamonu       

1             Emin Çınar          Lise        Esnaf

2             Cihan Çetin        Üniversite          İş Adamı

3             Sevda Saydam İrgin        Üniversite          İşletme

Kayseri

1             Yusuf Halaçoğlu               Üniversite          Öğretim Üyesi

2             Ali Kilci  Üniversite          İşadamı / Sanayici

3             Süleyman Korkmaz        İlkokul  Müteahhit

4             Kamil Karamete               Üniversite          Bürokrat

5             Mehmet Özmen             Üniversite          Turizmci

6             Mehmet Göçmen           Lise        Mali Müşavir

7             Ercan Avcı           Üniversite          Avukat

8             Salih Güdelek    Üniversite          Jinekolog

9             Ezgi Tipi                Üniversite          Jeofizik Müh.

Kırıkkale            

1             Seyit Ahmet Göçer         Lise        İşadamı

2             Tacettin Silsüpür              Üniversite          Diş Hekimi

3             Abdullah Peköz                Üniversite          Avukat

Kırklareli

1             Selçuk Yılmaz     Üniversite          İnşaat

2             Hüsnü Cumalı    Üniversite          Emekli Mali Müşavir

3             Oktay Kahve      Yüksek Okul       Emekli Memur

Kırşehir               

1             Cemil Yıldırım Türk          Üniversite          Tıp Doktoru

2             Eftal Avşar          Üniversite          Belediye Bşk. Yrd.

Kilis      

1             Mustafa Yün      Üniversite          Tıp Doktoru

2             Mehmet Özaytürk          Üniversite          Tıp Doktoru

Kocaeli

1             Saffet Sancaklı  Lise        Ticaret

2             Lütfü Türkkan   Üniversite          Sanayici

3             Ahmet Yeşil       Üniversite          Bürokrat

4             Arif Gülen           Üniversite          İşadamı

5             Serdar Kaman   Üniversite          Tıp Doktoru

6             Musa Coşkun    Üniversite          Öğretmen

7             Dijle Akın            Üniversite          Eğitimci

8             Osman Beniz     Üniversite          Avukat

9             Kürşat Sönmez Üniversite          Esnaf

10           Derya Çavdar    Ortaokul              İşkadını

11           İsmail Okumuş  Üniversite          Elektrik Mühendisi

Konya  

1             Mustafa Kalaycı               Üniversite          Denetim Elemanı

2             Mustafa Sait Gönen       Üniversite          Tıp Doktoru / Öğretim Üyesi

3             Hüseyin Oprukçu            Üniversite          Denetim Elemanı

4             Sevil Sargın         Üniversite          Öğretim Üyesi

5             Bulduk Özdemir               Üniversite          İşadamı

6             Faruk Sonkaya  Üniversite          Eczacı

7             Halil Ayhan         Üniversite          İnşaat Mühendisi

8             Pınar Günseven Gülsoy               Üniversite          Mimar

9             Osman Nuri Atçeken     Üniversite          Veteriner Hekim

10           Temmuz Şemin                Üniversite          Endüstri Yük. Müh.

11           Şükrü Portakal  Lise        Mali Müşavir

12           Ahmet Yücel      Lise        İşadamı

13           Altan  Altıok       Üniversite          Smmm

14           Abdullah Yıldırım             Üniversite          Şirket Yöneticisi

Kütahya              

1             Alim Işık               Üniversite          Öğretim Üyesi

2             Agah Lütfü Bilen              Üniversite          Avukat

3             Osman Ertürk    Üniversite          Avukat

4             Buket Güngör   Üniversite          Avukat

Malatya

1             Fikret Şinasi Kazancıoğlu              Üniversite          Makine Yük. Müh.

2             Hakan Yılmaz     Üniversite          Ziraat Müh.

3             Güzin Koçak       Üniversite          Eczacı

4             Hakan Kalkan    Üniversite          Kamu Görevlisi

5             Serdar Yıldız       Lise        Ticaret

6             Mehmet Ali Özpolat      Yüksek Okul       Yapımcı

Manisa

1             Erkan Akçay       Üniversite          Maliyeci

2             Osman Oktay    Üniversite          Avukat

3             Mehmet Memiş              Üniversite          Tıp Doktoru

4             Engin Kabadağ  Üniversite          İnşaat Müh.

5             İhsan Temel       Üniversite          Eğitimci

6             Cemal Murat Erim           Üniversite          Bürokrat

7             Mustafa Uncu   Üniversite          Avukat

8             Seval Başkesen                Üniversite          Eğitimci

9             Erkan Öztürk     Lise        İşadamı

Maraş

1             Fahrettin Oğuz Tor         Üniversite          Ssk Başmüfettişi

2             Sefer Aycan       Üniversite          Tıp Doktoru

3             Zekeriya Öztürk               Üniversite          İşadamı

4             Şule Arıkan         Üniversite          Serbest

5             Mustafa Bastırmacı        Lise        İşadamı

6             Neslihan Koca Nergiz     Üniversite          Avukat

7             Mustafa Bölükbaşı          Üniversite          Öğretmen

8             Ayşe Aras           Üniversite          Avukat

Mardin

1             Behlül Murat Maral        İlkokul  İşadamı

2             Fehmi Yılmaz     Üniversite          Emekli Cumhuriyet Başsavcısı

3             Muhammed Yüzer         Lise        İşletmeci

4             Cengiz Çetinöz  Üniversite          İnşaat Mühendisi

5             Faysal Bedir       Lise        İşadamı

6             Mehmet Salih Karaaslan              Ortaokul              Çiftçi

Muğla  

1             Mehmet Erdoğan           Üniversite          Mülki İdare Amiri

2             Asım Başaran    Lise        Turizmci

3             Hacı Çelik            Üniversite          Tıp Doktoru

4             Nuri Öztürk        Üniversite          Eczacı

5             Nazmi Eyibilir     Üniversite          İşletmeci

6             Uğur Salih Eroğlu             Üniversite          Veteriner Hekim

Muş      

1             Tarkan Dede      Lise        İşadamı

2             Adnan Subaşı    Lise        Turizm Ve Otelcilik

3             Öder Özdemir   Üniversite          Emekli Başpolis

Nevşehir            

1             Mehmet Varol  Üniversite          Eğitimci

2             Sait Yüksel          Üniversite          İş Adamı

3             Hüseyin Ödemiş              Yüksek Lisans    İş Adamı

Niğde  

1             Vedat Bayram   Üniversite          Emekli İl Spor Müdürü

2             Ahmet Özbek   Üniversite          Eğitim Müfettişi

3             Gökhan Budak  Yüksek Lisans    Tıp Doktoru

Osmaniye

1             Devlet Bahçeli   Üniversite          İktisatçı

2             Ruhi Ersoy          Üniversite          Öğretim Üyesi

3             Adnan Sarıdoğan             Üniversite          İşletmeci

4             Ahmet Canlı       Üniversite          Emekli Başkontrolör

Ordu    

1             Onur Şahin         Üniversite          İşadamı

2             Ahmet Fidan     Üniversite          İnşaat Mühendisi

3             Taner Arslan      Üniversite          Veteriner Hekim

4             Davut Şahin       Lise        İşadamı

5             Ömer Baş            Üniversite          Emekli Eğitimci

Rize      

1             Osman Cem Kazmaz      Üniversite          Gazeteci / İnşaat Yük. Müh.

2             Güldane Pınar   Yüksek Okul       Başhemşire

3             Süheyla Selimoğlu          Yüksek Okul       Emekli Öğretmen

Sakarya               

1             Zihni Açba           Lise        Esnaf

2             Ali Rıza Acartürk               Üniversite          Avukat

3             İsmail Kamil Doğancı      Üniversite          İnşaat Mühendisi

4             Ahmet Pehlivan               Yüksek Okul       Öğretmen

5             Melikşah Budak               Üniversite          İşadamı

6             Metin Güneş     Yüksek Okul       Kalite Müdürü

7             Türker Ergül       Lise        Şirket Yöneticisi

Samsun              

1             Erhan Usta         Üniversite          Ekonomist

2             Hüseyin Edis      Üniversite          Ymm. Bağımsız Denetçi

3             Yücel Şahin         Yüksek Okul       İşadamı

4             İbrahim Yılmaz  İlkokul  Serbest

5             Ayhan Cengiz    Yüksek Okul       Muhasebeci

6             Suat Ortahisar   Yüksek Okul       Öğretmen

7             Dilek Kiraz Deniz              Üniversite          Avukat

8             Yakup Akın         Üniversite          İşadamı

9             Mine Kaya          Lise        Emekli

Siirt      

1             Abdullah Bayram             Lise        Emekli Eğitimci

2             Erhan Özgen      Lise        Özel Güvenlik

3             Hakan Yakışan   Üniversite          Kamu Görevlisi

Sinop   

1             Adem Çilek        Üniversite          Stk Başkanı / Öğretmen

2             Leyla Bilgili          Üniversite          Kamu Görevlisi

Sivas    

1             Celal Dağgez      Üniversite   Emekli

2             Oğuz Özdemir   Üniversite          Mali Müşavir

3             Ahmet Üstündağ            Yüksek Okul       Öğretmen

4             Uğur Kurugöllü Lise        Müteahhit

5             Ozan Ercan         Üniversite          Metalurji Ve Malzeme Mühendisi

Şırnak  

1             Hakim Zeyrek    İlkokul  İşadamı

2             Yasin Benek       İlkokul  Korucu Başı

3             Şahin Sazak        Lise        İşadamı

4             Bülent Bora Baltacı         Lise        Esnaf

Tekirdağ             

1             Bülent Belen     Lise        Mali Müşavir

2             Hakan Özgül      Üniversite          Ekonomist

3             Muhammer Varol           Ortaokul              Müteahhit

4             İsmet Fıçıcı         Üniversite          Müteahhit

5             Ergün Vardar     Üniversite          Avukat

6             Tunus Tuğu        Üniversite          Avukat

Tokat   

1             Abdurrahman Başkan   Üniversite          Ziraat Mühendisi

2             Murat Polat       Üniversite          Turizm İşletmecisi

3             Mustafa Afşin Ünverdi Üniversite          Avukat

4             Ayhan Özçelik   Üniversite          Emekli Bürokrat

5             Ömer Semih Saraçoğlu Lise        Özel Okul Sahibi

Trabzon

1             Koray Aydın       Üniversite          Makina Mühendisi

2             Yavuz Aydın       Lise        İşadamı

3             Hüseyin Örs       Üniversite          Öğretim Üyesi

4             Hasan Suiçmez Üniversite          Eğitimci

5             İlyas Eroğlu         Üniversite          Avukat

6             Gülen Demir      Lise        İş Kadını

Dersim

1             Hıdır Budak        Üniversite          Emekli İlahiyatçı

2             Emre Denizbilgini            Lise        Serbest

Urfa

1             İbrahim Özyavuz             Lise        Emekli Belediye Başkanı

2             Mahmut İren    Lise        İşçi

3             Mehmet Emin Dindaroğlu           Ortaokul              Kamu Emeklisi

4             Muhammet Emin Mısır Üniversite          Bilgi İşlem Uzmanı

5             İbrahim Mel       İlkokul  Esnaf

6             Yalçın Yalçınkaya              Üniversite          İşadamı

7             Meryem Bağmancı         Ortaokul              Ev Hanımı

8             Fadıl Çoban

9             Can Halil Çizmecioğlu     Üniversite          Sigortacı

10           Mehmet Can Yılmaz

11           Güngör Ödemiş Çarkıcı Lise        Muhasebe Müdürü

12           Aydın Akalın      Lise        Serbest

Uşak     

1             Durmuş Yılmaz  Üniversite          Ekonomist

2             Gökhan Özoğul                Üniversite          İşadamı

3             Oğuz Çakmak    Üniversite          Emekli Albay

Van       

1             Gültekin Çavuşoğlu        Üniversite          İnşaat Mühendisi

2             Yavuz Selim Camuşcu    Üniversite          İnşaat Mühendisi

3             Hurşit Canlı         Üniversite          Jeofizik Mühendisi

4             Leyla Göçgen    Lise        Turizmci

5             Narin Arıöz         Yüksek Okul       Halkla İlişkiler Danışmanı

6             Şuayip Ata          Lise        Esnaf

7             Gültekin Gül      Lise        Esnaf

8             Tevfik Saçmacı  Lise        Sanayici

Yalova 

1             Hatice Beştaş    Lise        Ev Hanımı

2             Ali Oğuz Berberoğlu       Üniversite          İnşaat Mühendisi

Yozgat 

1             Sadir Durmaz     Üniversite          Ekonomist / Kooperatifçi

2             Mehmet Ali Çakır            Üniversite          Eczacı

3             Yunus Yılmaz     Lise        Esnaf

4             Orhan Yüksel     Üniversite          Ziraat Mühendisi

Zonguldak         

1             Zeki Çakan          Üniversite          Elektirik Mühendisi

2             Yavuz Erkmen   Üniversite          Mülki İdare Hakimi

3             Ahmet Emre Bayramoğlu            Üniversite          Tıp Doktoru

4             İlyas Altun          Üniversite          Maden Mühendisi

5             Burhan Temel Çınar       Üniversite          Avukat

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 - 2017 Amaç Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 (532) 632 4692